menuordersearch
estakhrr.com

آشنایی با شیوه های مختلف گرمایش استخر ,

۱۳۹۷/۱۱/۱۴ یکشنبه
(0)
(0)
آشنایی با شیوه های مختلف گرمایش استخر
آشنایی با شیوه های مختلف گرمایش استخر

آشنایی با شیوه های مختلف گرمایش استخر

 

وقتی استخر خانه گرم باشد ، قاعدتاً می توان لذت بیشتری از شنا کردن برد . ضمن اینکه بهره مندی استخر از تجهیزات گرم کن بر ارزش کلی خانه نیز می افزاید . علاوه بر این ها ، گرم کردن استخر روزها و دفعات شنا کردن را نیز افزایش می دهد یعنی در طول سال زمان بیشتری می توان شنا کرد و لذت برد .

 

  • انواع سیستم گرمایش استخر


از محبوب ترین سیستم های گرمایش استخر می توان به سیستم های گرمایش گازی ، الکتریکی یا برقی و خورشیدی اشاره کرد . این سیستم هارا میتوان در حین زمان ساخت استخر ، به آن مجهز کرد و یا اینکه بعد از ساخت ، آن ها را نصب کرد . گرمایش از طریق خورشید ، بسیار پر طرفدار است ، زیرا انرژی آن برای گرم کردن استخر رایگان است اما از آنجایی که انرژی خورشیدی به نور آفتاب بستگی دارد هنگام شب در دسترس نیست ، توصیه می شود این سیستم را در ترکیب با سیستم گرمایش دیگری مثل گازی یا برقی در استخر تجهیز کرد . هزینه نصب و راه اندازی سیستم های گرمایش استخر ، بسته به اینکه کدام نوع را انتخاب می کنید متفاوت است . نوع دیگری از سیستم گرمایش ، پمپ حرارتی است که عملکرد آن مانند سیستم تهویه هوای چرخه معکوس است . میزان گرمایش آن بستگی به موقعیت مکانی استخر و میزان دفعات شنا کردن شما در آن دارد .

 

  • هیترهای گازی و برقی ( الکتریکی )


هیترها یا سیستم های گرمایشی گازی و برقی استخر علاوه بر قابلیت خاموش روشن کردن دستی ، این امکان را دارند که با تجهیز به یک تایمر به صورت اتوماتیک خاموش روشن شوند . هیتر یا سیستم گرمایشی می تواند در مدار مجزا از پمپ و تایمر باشد و یا اینکه به سیستم فیلتر استخر متصل شود و بعد از فیلتر قرار گیرد . در این حالت ، آب قبل از گرم شدن فیلتر می شود ، بنابر این از هیتر در برابر جلبک و آشغال محافظت و به طول عمر آن کمک می کند . مهم ترین مزیت هیترهای گازی و برقی استخر ، توانایی آن ها برای گرم کردن استخر در هر زمان است ، درست بر عکس سیستم گرمایش خورشیدی که برای گرم کردن استخر صرفا به نور آفتاب متکی است . پوشاندن استخر با یک کاور و بهره مندی از سیستم گرمایش گازی یا برقی ، امکان شنا کردن در طول سال را مهیا می کند .

 

  • پمپ های حرارتی


سال هاست که از تکنولوژی پمپ حرارتی در سیستم های تهویه هوای مطبوع و تبرید استفاده می شود . از نظر فنی پمپ های حرارتی گرما را از هوای پیرامون جذب خود می کنند ، سپس آن را به مایع مبرد داخل پمپ انتقال می دهند ، جایی که دما با فشار مایع مبرد افزاش می یابد پس از آن ، حرارت و گرما به آب استخر انتقال پیدا می کند .

 

  • گرمایش خورشیدی


یک هیتر یا سیستم گرمایش خورشیدی ، استخر را با انرژی آزاد شده از آفتاب گرم می کند .این سیستم گرمایش ، دوستدار محیط زیست است و طبیعتا هزینه ای برای انرژی و راه اندازی ندارد ، مگر اینکه در مدار جداگانه از پمپ خود نصب شود . سیستم گرمایش خورشیدی تعداد روزهای شنا کردن را به طور چشمگیری افزایش خواهد داد و در برخی موارد تعداد ماه هایی که استخر برای شنا کردن مناسب است را دو برابر می کند . میزان گرمایشی که شما از سیستم خورشیدی نیاز دارید ، به محل زندگی ، نوع پوشش سقف ، اندازه استخر و درجه حرارت آب مطلوب شما دارد که معمولا بین 24 تا 25 درجه سانتی گراد است .

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر